• TURNUS I
  1.07.2016 Piątek
  Zaczyna się nasza kolonijna przygoda 🙂 . Po podróży lądujemy w Zuchowej Bazie Kosmicznej w Świętouściu. Na miejscu dzielimy się na szóstki: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, i rozpakowujemy bagaże. Następnie całą grupą idziemy na plażę, żeby przywitać się z morzem. Wieczorem zasiadamy do ogniska i rozpoczynamy kosmiczną przygodę.2.07.2016 Sobota

  W naszej bazie kosmicznej pierwszy poranek jest słoneczny i ciepły, więc zaraz po śniadaniu i porządkach wychodzimy nad morze, żeby popływać i pobawić się w piasku. Wtedy spotyka nas pierwsza przygoda – trochę deszczu spada naprawdę nie wiadomo skąd, więc musimy wracać do bazy. Po powrocie rozpoczynamy mecz piłki nożnej, uczymy się nowej piosenki „Układ Słoneczny”, i próbujemy swoich sił ćwicząc Taniec Droidów i uczestniczymy w mszy świętej.

  3.07.2016 Niedziela

  Kolejny dzień za nami. Rano znów piękna pogoda, więc spacerujemy brzegiem morza do pobliskiej miejscowości – Międzywodzia. Robimy zakupy, jemy lody i gofry. Wracamy do Bazy i korzystając z wspaniałej pogody rozgrywamy mecz piłki nożnej. Wieczorem bierzemy udział w podróży po wszystkich planetach Układu Słonecznego wykonując zadania – szukamy pierścieni Saturna, łapiemy satelity Jowisza, zbieramy skały marsjańskie.

  4.07.2016 Poniedziałek

  Dziś przekonaliśmy się, że słońce ciągle nas lubi, bo znów pojawiło się rano i mogliśmy wyjść na plażę, żeby pływać i stawiać zamki z piasku.
  Po południu przyszedł czas na wyjątkową próbę- trening na prawdziwego kosmitę, czyli chrzest kolonijny. Do zadań specjalnych, które zaliczaliśmy należało: przejście tunelem aerodynamicznym, spróbowanie mikstury wzmacniającej, a nawet skok przez słońce. Przybraliśmy też tradycyjne zielone barwy ufoludków, a na koniec wykonaliśmy lot rakietą w kosmos. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali rycerze Jedi, którzy jednomyślnie uznali, że wszystkie zuchy wykazały się dużą odwagą i sprawnością i pomyślnie przeszły teksty sprawdzające.

  5.07.2016 Wtorek

  Kolejny poranek pod znakiem pięknej pogody, więc spędzamy go na plaży. Po południu czeka na nas misja dla prawdziwych gwiezdnych konstruktorów- budujemy pojazdy kosmiczne, które wyniosą nas na orbitę. Każda szóstka przygotowała swój unikalny projekt, więc szykujcie się Marsjanie wkrótce nadlatujemy. Wieczór spędzamy w gronie zuchów i harcerzy z innych obozów na świeczkowisku, gdzie prezentujemy naszą gromadę i wspólnie śpiewamy.