Zimowisko – informacje

ZIMOWISKO ZUCHOWE / HARCERSKIE poniżej

TERMIN 15.02-21.02.2020
– MIEJSCE Lewin Kłodzki
– ZAKWATEROWANIE Ośrodek Wypoczynkowy “Maria” 
– DOJAZD AUTOKAREM
ZBIÓRKA 15.02 ( sobota) o godz. 10:00 na parkingu przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka.
POWRÓT 21.02 (piątek) ok. godz. 13:00 na parking przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka. Organizator podaje godzinę powrotu, która jest orientacyjna, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu na tej podstawie. Dokładna godzina powrotu zostaje podana niezwłocznie na funpage 11.8 WGZ “Szalone Dzieciaki na facebook.com. W przypadku, gdy rodzic/opiekun nie posiada dostępu do facebooka należy przekazać taką informację kierownikowi wypoczynku, który powiadomi taką osobę smsem.
Dzieci odbierane są przez rodziców/opiekunów osobiście z miejsca zbiórki. Jeżeli dziecko ma wrócić z miejsca zbiórki samodzielnie lub jest odbierane przez inną niż rodzic/opiekun osobę musi mieć od rodzica/opiekuna pisemną zgodę na samodzielny powrót lub odbiór przez inną osobę, którą przekazać należy kierownikowi wypoczynku. Wzór zgody do pobrania w zakładce zimowisko-do druku.

Jedziemy w MUNDURACH ( chusta, pierścień, pas, fartuch zuchowy dziewczyny, bluza zuchowa chłopcy). Obowiązkowo pamiętamy o podpisanych CZAPECZKACH Z DASZKIEM, które są spakowane do dużego plecaka a na głowie mamy ZIMOWĄ CZAPKĘ  Z LOGO Szalone Dzieciaki OBOWIĄZKOWO!!!!
Pod mundurem bluzka z długim rękawkiem, na mundur polar zuchowy (kto ma to OBOWIĄZKOWO, kto nie ma to inna bluza), spodnie MUNDUROWE ( jeansy ze szlufkami!!!) NIE narciarskie i nie kombinezon ale też nie getry. Bardzo proszę, aby zuchy jadące na zimowisko w dniu wyjazdu nie miały na sobie ubranej koszulki z logo gromady Szalone Dzieciaki. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka!!!
Proszę do autokaru NIE DAWAĆ dzieciom poduszek, kocyków, przytulanek. JEDYNY bagaż jaki dziecko ma mieć ze sobą to MAŁY PLECAK na dwa ramiona ( nie torba na ramię, reklamówka itp. ) i duży plecak, który będzie włożony do luku bagażowego  !!!!

• KARTY rozdawane będą na zajęciach. CZYTELNIE, PISMEM DRUKOWANYM wypełnione karty należy ODDAĆ DO 2.02 NA PORTIERNIĘ W SP 118 LUB NA ZAJĘCIACH. 
Kartę wypełniamy BARDZO DOKŁADNIE wpisujemy wszystkie najdrobniejsze SZCZEGÓŁY istotne dla opiekunów WSZYSTKO (NAWET TO, CO WYDAJE SIĘ WAM MAŁO WAŻNE A MOŻE BYĆ ISTOTNE DLA NAS) PROSZĘ WPISAĆ (leki, aparaty ortodontyczne, uczulenia, moczenia nocne, problemy rodzinne itp.) JEŻELI ZABRAKNIE MIEJSCA PROSZĘ DOŁOŻYĆ DODATKOWĄ KARTKĘ. 

INFORMACJE O DOSTARCZENIU I O ZABRANIU DZIECKA SAMODZIELNIE PROSZĘ PRZEKAZAĆ NAM JAK NAJSZYBCIEJ oraz dzień przed odbiorem dziecka z miejsca zimowiska proszę o wysłanie smsa przypominającego o tym fakcie :).

• ŻADNYCH LEKARSTW NIE DAJEMY DZIECKU DO PLECAKA, TYLKO WRAZ Z ROZPISKĄ, PODPISANE I ZAPAKOWANE W WOREK ZE STRUNĄ PRZEKAZUJEMY W DNIU WYJAZDU PRZY AUTOBUSIE WYZNACZONEMU OPIEKUNOWI. OBOWIĄZKOWO WYPEŁNIAMY ZGODĘ NA PODAWANIE LEKÓW DZIECKU PRZEZ OSOBĘ Z KADRY. ( Zgoda do pobrania w zakładce zimowisko-do druku.) INFORMUJĘ, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej oraz bez zgody NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA!
BARDZO PROSZĘ NIE DAWAĆ WYLICZONYCH TABLETEK!!!

• JEŻELI DZIECKO MA CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ PROSZĘ O PODANIE LEKARSTWA W DNIU WYJAZDU oraz ZAPAKOWANIE DZIECKU TABLETKI NA WYCIECZKI I DROGĘ POWROTNĄ. PODPISANE W WORECZKU LEKI PRZEKAZUJEMY W DNIU WYJAZDU PRZY AUTOBUSIE WYZNACZONEMU OPIEKUNOWI.

DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

PAKUJEMY SIĘ DO JEDNEGO PLECAKA
PAMIĘTAMY ŻE NIE ZABIERAMY:
– PRZEŚCIERADŁA Z GUMKĄ 
– KOCYKA POLAROWEGO najlepiej zuchowy (kto ma, kto nie ma to inny)
– PODUSI (małą!!!)
– ŚPIWÓRA

CO ZABRAĆ NA ZIMOWISKO do pobrania w zakładce zimowisko-do druku.) PAMIĘTAMY, ŻEBY PAKOWAĆ SIĘ NA WYJAZD RAZEM Z DZIECKIEM!!!! DZIECKO POWINNO ZNAĆ SWOJE RZECZY I WIEDZIEĆ CO, GDZIE MA W PLECAKU ZAPAKOWANE!!! PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO LISTY ( jeżeli książka to najcieńsza i nie w twardej oprawie!!! maskotka też najmniejsza!!!) RZECZY DAJEMY STARE – ZNANE DZIECKU, NAJLEPIEJ PODPISANE !!! DO SPANIA PIZAMA A NIE KOSZULA NOCNA. RZECZY NA POGODĘ I NIEPOGODĘ ODPOWIEDNIE DO WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH – nie przesadzamy z ich ilością!!! BUTY ZMIENNE MOGĄ BYĆ KAPCIE 

NA PROWIANT NIE DAJEMY NAPOJÓW GAZOWANYCH, MLECZNYCH, TERMOSÓW I INNYCH RZECZY PSUJĄCYCH SIĘ CZY ŁATWYCH DO ROZGNIECENIA. PRZYJAZD NA OBIAD !!! NIE DAJEMY CHIPSÓW!!! PROSZĘ DAWAĆ DZIECKU MAŁE OPAKOWANIA SŁODKOŚCI MOŻLIWE DO ZJEDZENIA za jednym razem W CAŁOŚCI PO ICH OTWARCIU!!!! Proszę, aby nie dawać dzieciom kanapek do plastikowych pudełek tylko zapakowane w papier, folię i włożone w woreczek.

PIENIĄDZE KIESZONKOWE 35,00 zł DOPIERO NA MIEJSCU ZOSTANĄ ZEBRANE OD DZIECI W DEPOZYT. NIE PRZYJMUJEMY WPŁAT PRZY AUTOBUSIE!!! OBOWIĄZKOWO DAJEMY CAŁE KIESZONKOWE W NOMINAŁACH 5,00 zł zapakowane w mały, podpisany woreczek ze struną ( woreczek do odbioru będzie na zajęciach). Pieniądze w innych nominałach nie będą wydawane dziecku na wyjeździe. Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci nie zabierały dodatkowych pieniędzy ze sobą!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze są brane w depozyt!!! 

ADRES BAZY NA KARCIE lub NA KARTCE CO ZABRAĆ NA…

• OBOWIĄZKOWO, GDY WRÓCIMY DO DOMU PO ODPROWADZENIU DZIECKA PISZEMY DO NIEGO LIST.

ODWIEDZIN USTALONO, ŻE NIE MA Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani są ustaleń tych przestrzegać.

TELEFONY TYLKO W AWARYJNYCH SPRAWACH, Numery telefonów PODANE NA KARTCE CO ZABRAĆ NA ZIMOWISKO, DZIECI NIE DZWONIĄ Z AUTOMATÓW, bo ich nie ma :(.

• KONIECZNIE OBCINAMY PAZNOKCIE U RĄK I NÓG ORAZ SPRAWDZAMY STAN ZDROWIA ZĘBÓW!!!

• JEŚLI DZIECKO MA PODCZAS ZIMOWISKA URODZINY LUB IMIENINY PROSZĘ O INFORMACJĘ. MOŻNA ALBO PRZEKAZAĆ SŁODKI POCZĘSTUNEK LUB PIENIĄŻKI, ŻEBY ZAKUPIĆ COŚ NA MIEJSCU.

• NIE ŻAŁUJEMY WORKÓW ZE STRUNĄ!!!! tak, aby były osobne na majtki, na skarpetki i coś w zapasie. WORKI POWINNY BYĆ ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI I PRZEŹROCZYSTE!!!

• PAMIĘTAMY O PŁÓCIENNYM WORKU NA BRUDY!!! Nie za duży, taki na “buty zmienne czy w-f” jest dobry!!!

• GUZIKI W SPODNIACH I INNYCH RZECZACH PORZĄDNIE PRZYSZYWAMY. SPRAWDZAMY, CZY DOBRZE DZIAŁAJĄ ZAMKI W KURTKACH I CZY DZIECKO RADZI SOBIE Z ICH ZAPINANIEM!!!!

• UCZYMY W DOMU DZIECKO SKŁADAĆ RÓWNO NA PÓŁCE SWOJE RZECZY!!!, WIĄZAĆ BUTY, ZAPINAĆ KURTKI!!!!!

• DZIEWCZYNKI W ZAPASIE ZABIERAJĄ ZE SOBĄ KILKA GUMEK DO WŁOSÓW. PROSZĘ UCZULIĆ DZIECKO, ŻE JAK GUMKA PĘKNIE CZY SIĘ ZGUBI TO NIE BĘDZIE ŻADNEJ TRAGEDII!!! (bo niektóre płaczą z tego powodu). DZIECI UCZĄ SIĘ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ROZCZESYWAĆ WŁOSY

• ĆWICZYMY Z DZIECKIEM W DOMU CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWE – mycie włosów, korzystanie z toalety, mycie ciała

• PROSZĘ POROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM, ABY Z KAŻDYM PROBLEM ZGŁASZAŁO SIĘ DO OPIEKUNÓW, PROSZĘ RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ Z DZIECKIEM ZASADY ORGANIZATORA WYPOCZYNKU KOLONIA (dostępne w zakładce zimowisko do druku)

 

ZIMOWISKO HARCERSKIE

TERMIN 
9.02-15.02.2020 (tylko dla Zdobywców Przestworzy)
15.02-21.02.2020 (dla wszystkich drużyn, w tym części ZDOBYWCÓW)
– MIEJSCE Lewin Kłodzki
– ZAKWATEROWANIE Ośrodek Wypoczynkowy “Maria” 
– DOJAZD AUTOKAREM
ZBIÓRKA 
9.02 (niedziela) o godz. 10:00 na parkingu przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka
15.02 (sobota) o godz. 10:00 na parkingu przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka
POWRÓT 
15.02 (sobota) ok. godz. 16:00 na parking przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka
21.02 (piątek) ok. godz. 13:00 na parking przy Stadionie Miejskim ul. Królewiecka
Organizator podaje godzinę powrotu, która jest orientacyjna, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu na tej podstawie. Dokładna godzina powrotu zostaje podana niezwłocznie na funpage drużyn na facebook.com. W przypadku, gdy rodzic/opiekun nie posiada dostępu do facebooka należy przekazać taką informację kierownikowi wypoczynku, który powiadomi taką osobę smsem.
Dzieci odbierane są przez rodziców/opiekunów osobiście z miejsca zbiórki. Jeżeli dziecko ma wrócić z miejsca zbiórki samodzielnie lub jest odbierane przez inną niż rodzic/opiekun osobę musi mieć od rodzica/opiekuna pisemną zgodę na samodzielny powrót lub odbiór przez inną osobę, którą przekazać należy kierownikowi wypoczynku. Wzór zgody do pobrania w zakładce zimowisko-do druku.

Jedziemy w MUNDURACH ( chusta, pierścień, pas, bluza mundurowa, spodnie MUNDUROWE – CZARNE SPODNIE MUNDUROWE ( NIE leginsy, NIE dresy )!!! 
Dziewczyny zabierają swoje czarne getry i pamiętają o spódnicach harcerskich oraz czarnych rajstopach do munduru)! Obowiązkowo pamiętamy o podpisanych rogatywkach lub beretach, które są spakowane do dużego plecaka. Pamiętamy o zabraniu BUTÓW MUNDUROWYCH ( takich za kostkę) Proszę, aby buty mundurowe NIE były w kolorach jaskrawych.

Pod mundurem bluzka z długim rękawkiem, na mundur polar harcerski (kto ma, kto nie ma inna bluza), spodnie ale nie narciarskie i nie kombinezon. a na głowie mamy czapkę zimową OBOWIĄZKOWO – NIE sam KAPTUR !!!!  Kto ma czapkę zimowo z logo drużyny ubiera OBOWIĄZKOWO!!!. Bardzo proszę, aby harcerze jadący na zimowisko w dniu wyjazdu nie mieli na sobie ubranej koszulki z z logo drużyny. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka OBOWIĄZKOWO (kto ma)!!!

• KARTY rozdawane będą na zajęciach. CZYTELNIE, PISMEM DRUKOWANYM wypełnione karty należy ODDAĆ DO 2.02 NA PORTIERNIĘ W SP 118 LUB NA ZAJĘCIACH. 
Kartę wypełniamy BARDZO DOKŁADNIE wpisujemy wszystkie najdrobniejsze SZCZEGÓŁY istotne dla opiekunów WSZYSTKO (NAWET TO, CO WYDAJE SIĘ WAM MAŁO WAŻNE A MOŻE BYĆ ISTOTNE DLA NAS) PROSZĘ WPISAĆ (leki, aparaty ortodontyczne, uczulenia, moczenia nocne, problemy rodzinne itp.) JEŻELI ZABRAKNIE MIEJSCA PROSZĘ DOŁOŻYĆ DODATKOWĄ KARTKĘ. 

INFORMACJE O DOSTARCZENIU I O ZABRANIU DZIECKA SAMODZIELNIE PROSZĘ PRZEKAZAĆ NAM JAK NAJSZYBCIEJ oraz dzień przed odbiorem dziecka z miejsca zimowiska proszę o wysłanie smsa przypominającego o tym fakcie :).

• ŻADNYCH LEKARSTW NIE DAJEMY DZIECKU DO PLECAKA, TYLKO WRAZ Z ROZPISKĄ, PODPISANE I ZAPAKOWANE W WOREK ZE STRUNĄ PRZEKAZUJEMY W DNIU WYJAZDU PRZY AUTOBUSIE WYZNACZONEMU OPIEKUNOWI. OBOWIĄZKOWO WYPEŁNIAMY ZGODĘ NA PODAWANIE LEKÓW DZIECKU PRZEZ OSOBĘ Z KADRY. ( Zgoda do pobrania w zakładce zimowisko-do druku. ) INFORMUJĘ, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej oraz bez zgody NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA!
BARDZO PROSZĘ NIE DAWAĆ WYLICZONYCH TABLETEK!!!

• JEŻELI DZIECKO MA CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ PROSZĘ O PODANIE LEKARSTWA W DNIU WYJAZDU oraz ZAPAKOWANIE DZIECKU TABLETKI NA WYCIECZKI I DROGĘ POWROTNĄ. PODPISANE W WORECZKU LEKI PRZEKAZUJEMY W DNIU WYJAZDU PRZY AUTOBUSIE WYZNACZONEMU OPIEKUNOWI.

DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

PAKUJEMY SIĘ DO JEDNEGO PLECAKA
PAMIĘTAMY ŻE NIE ZABIERAMY:
– PRZEŚCIERADŁA Z GUMKĄ 90×200
– KOCYKA POLAROWEGO najlepiej zuchowy (kto ma, kto nie ma to inny)
– PODUSI (małą!!!)
– ŚPIWÓRA

CO ZABRAĆ NA ZIMOWISKO do pobrania w zakładce zimowisko-do druku. PAMIĘTAMY, ŻEBY PAKOWAĆ SIĘ NA WYJAZD RAZEM Z DZIECKIEM!!!! DZIECKO POWINNO ZNAĆ SWOJE RZECZY I WIEDZIEĆ CO, GDZIE MA W PLECAKU ZAPAKOWANE!!! PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO LISTY ( jeżeli książka to najcieńsza i nie w twardej oprawie!!! maskotka też najmniejsza!!!) RZECZY DAJEMY STARE – ZNANE DZIECKU, NAJLEPIEJ PODPISANE !!! DO SPANIA PIZAMA A NIE KOSZULA NOCNA. RZECZY NA POGODĘ I NIEPOGODĘ ODPOWIEDNIE DO WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH – nie przesadzamy z ich ilością!!! BUTY ZMIENNE NIE KAPCIE TYLKO TENISÓWKI ( buty za piętę )

NA PROWIANT NIE DAJEMY NAPOJÓW GAZOWANYCH, MLECZNYCH, TERMOSÓW I INNYCH RZECZY PSUJĄCYCH SIĘ CZY ŁATWYCH DO ROZGNIECENIA. PRZYJAZD NA OBIAD !!! NIE DAJEMY CHIPSÓW!!! PROSZĘ DAWAĆ DZIECKU MAŁE OPAKOWANIA SŁODKOŚCI MOŻLIWE DO ZJEDZENIA za jednym razem W CAŁOŚCI PO ICH OTWARCIU!!!! Proszę, aby nie dawać dzieciom kanapek do plastikowych pudełek tylko zapakowane w papier, folię i włożone w woreczek.

• PIENIĄDZE KIESZONKOWE 50,oo zł harcerze DOPIERO NA MIEJSCU ZOSTANĄ ZEBRANE OD DZIECI W DEPOZYT. NIE PRZYJMUJEMY WPŁAT PRZY AUTOBUSIE!!! OBOWIĄZKOWO DAJEMY CAŁE KIESZONKOWE W NOMINAŁACH 10,oo zł zapakowane w mały, podpisany woreczek ze struną ( woreczek do odbioru będzie z kartą ). Pieniądze w innych nominałach nie będą wydawane dziecku na wyjeździe. Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci nie zabierały dodatkowych pieniędzy ze sobą!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze są brane w depozyt!!! UWAGA HARCERZE !!!!! WSZYSTKIE KARTY  BANKOMATOWE ZOSTAWIAMY W DOMU !!!! W innym przypadku zostaną zebrane w depozyt !!! 

ADRES BAZY NA KARCIE lub NA KARTCE CO ZABRAĆ NA…

ODWIEDZIN USTALONO, ŻE NIE MA Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani są ustaleń tych przestrzegać.

TELEFONY TYLKO W AWARYJNYCH SPRAWACH, Numery telefonów PODANE NA KARTCE CO ZABRAĆ NA ZIMOWISKO, DZIECI NIE DZWONIĄ Z AUTOMATÓW, bo ich nie ma :(.

• KONIECZNIE OBCINAMY PAZNOKCIE U RĄK I NÓG ORAZ SPRAWDZAMY STAN ZDROWIA ZĘBÓW!!!

• JEŚLI DZIECKO MA PODCZAS ZIMOWISKA URODZINY LUB IMIENINY PROSZĘ O INFORMACJĘ. MOŻNA ALBO PRZEKAZAĆ SŁODKI POCZĘSTUNEK LUB PIENIĄŻKI, ŻEBY ZAKUPIĆ COŚ NA MIEJSCU.

• NIE ŻAŁUJEMY WORKÓW ZE STRUNĄ!!!! tak, aby były osobne na majtki, na skarpetki i coś w zapasie. WORKI POWINNY BYĆ ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI I PRZEŹROCZYSTE!!!

• PAMIĘTAMY O PŁÓCIENNYM WORKU NA BRUDY!!! Nie za duży, taki na “buty” jest dobry!!!

• GUZIKI W SPODNIACH I INNYCH RZECZACH PORZĄDNIE PRZYSZYWAMY. SPRAWDZAMY, CZY DOBRZE DZIAŁAJĄ ZAMKI W KURTKACH I CZY DZIECKO RADZI SOBIE Z ICH ZAPINANIEM!!!!

• PROSZĘ POROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM, ABY Z KAŻDYM PROBLEM ZGŁASZAŁO SIĘ DO OPIEKUNÓW, PROSZĘ RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ Z DZIECKIEM ZASADY ORGANIZATORA WYPOCZYNKU OBÓZ (dostępne w zakładce zimowisko do druku)

Obowiązkowo każdy ma mieć CZAPKĘ, którą będzie ubierał KAŻDORAZOWO opuszczając budynek szkoły oraz RĘKAWICZKI!!! Jeżeli ktoś nie będzie miał informuję, że zostanie wypożyczona mu czapka zuchowa, w której będzie miał obowiązek chodzenia. PRZYPOMINAM, ŻE KAPTUR, CHUSTA TO NIE CZAPKA!!!