Kolonia – informacje

INFORMACJE KOLONIA ( dzieci 1-3 klasa)

ZBIÓRKA NA WYJAZD 
kolonia turnus I
5 lipca
kolonia turnus II
18 lipca
kolonia turnus III 27 lipca

Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) o godz. 5:30. WYJAZD PUNKTUALNIE o 6:00!!! Na spóźnialskich NIE CZEKAMY!!!! Przy autokarze NIE BĘDZIE można nabyć ŻĄDNYCH brakujących gadżetów, dać kieszonkowego oraz pieniędzy na wodę!!!!! JEDYNE co będzie przyjmowane to leki i ewentualne “coś” na urodziny!!!!!
Jeżeli ktoś dowozi dziecko samodzielnie to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej.
Dziecko należy dowieźć na miejsce nie wcześniej niż ok. godz. 13:00

Jedziemy w PEŁNYM UMUNDUROWANIU (mundur, chusta, pas, pierścień, czapeczka z daszkiem, buty mundurowe)!!!!  obowiązkowo pamiętamy o podpisaniu CZAPECZKI Z DASZKIEM, które mamy na głowie !!!! Pod mundurem koszulka z krótkim rękawkiem, krótkie 3/4 spodenki oraz na wszelki wypadek polar zuchowy (ci co mają) lub jakaś bluza (te osoby, które nie mają zuchowego polara). Bardzo proszę, aby zuchy jadące na kolonię w dniu wyjazdu nie miały na sobie ubranej koszulki z logo gromady. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka!!! Proszę, żeby chłopcy mieli ubrane OBOWIĄZKOWO spodnie do munduru, takie w których są szlufki i włożony w nie pas zuchowy (mogą być jeansy, sztruksy 3/4 , długie, krótkie)  ale nie spodnie dresowe, czy sportowe krótkie spodenki!!!!!

Proszę do autobusu NIE DAWAĆ dzieciom poduszek, kocyków, przytulanek. JEDYNY bagaż jaki dziecko ma mieć ze sobą to MAŁY PLECAK – ten zuchowy jest idealny, wystarczający, pakowny i LEKKI !!! ( nie torba na ramię, nie worek, nie reklamówka itp. ) !!!!

Proszę rano na śniadanie nie dawać dzieciom mleka do pica, jak również zupy mlecznej!!!! Proszę, żeby dzieci zjadły treściwą kanapkę!!!

POWRÓT 
Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) w godzinach wieczornych około 18:30-20:00. Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu. Dokładna godzina powrotu zostanie podana niezwłocznie na funpage 11.8 WGZ “Szalone Dzieciaki na facebook.com
Jeżeli ktoś odbiera dziecko samodzielnie z miejsca kolonii to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej. Po dziecko na bazę należy przyjechać nie później niż 10:00.

kolonia turnus I 18 lipca
kolonia turnus II 27 lipca
kolonia turnus III 9 sierpnia

1. KARTA KWALIFIKACYJNA (duża A4) oraz KARTA UCZESTNIKA PZ (mała A5) do odbioru na zbiórkach lub z portierni SP 118.
Dokładnie i starannie wypełnione karty oddajemy do: 10.06.2019

Można przynieść na zbiórkę lub zostawić na portierni ale TYLKO w SP 118.

Instrukcja wypełnienia karty : Kartę należy wypełnić w sposób czytelny, pismem DRUKOWANYM. Kartę wypełnia wyłącznie rodzic/opiekun. Karty nie wypełnia wychowawca klasy oraz lekarz !!!
KARTA A4 RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część II (punkty: 
punkt 1, 2, 
punkt 3 napisane jest rok urodzenia ale proszę dopisać również miesiąc i dzień 
punkt 4 adres MUSI być wrocławski lub w przeciwnym razie należy do ceny kolonii doliczyć 140 zł, 
punkt 5,6
punkt 8,9 Proszę poważnie potraktować, tę część ponieważ nawet, jeśli dziecko
nie przyjmuje na stałe leków, może ma jakieś inne uczulenia lub
przeciwwskazania (np. na pokarmy, słońce, komary itp.) Jeżeli występują nocne moczenia proszę to zgłosić a nie myśleć, że może akurat na kolonii dziecku ustąpią. Zawsze można dziecko zaopatrzyć w pieluszki, gumowane prześcieradło, czy też budzić w nocy i zaprowadzić do toalety. Piszemy również o lękach, problemach, ewentualnych zaleceniach psychologa itp. Jeżeli zabraknie miejsca na Państwa uwagi należy dopiąć SPINACZEM nie zszywaczem dodatkową, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka kartkę.
Informacja o szczepieniach OBOWIĄZKOWA!!! Proszę wpisać daty lub włożyć podpisaną imieniem i nazwiskiem kartkę ksero ODPOWIEDNIEJ strony z książeczki zdrowia dziecka. Nie potrzebujemy ksero całej książeczki 🙂 
strona 2
PESEL musi być pełny !!!

obowiązkowo pod PESELEM data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 3 
część I punkty 1,2
część II obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 4
do poczytania 🙂

KARTA A5 RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część I
punkt 1, 2, 
punkt 3 tu wystarczy sam rok
punkt 4 adres wraz z KODEM POCZTOWYM i MIEJSCOWOŚCIĄ
punkt 5 nawet jeżeli jest taki sam adres jak powyżej to proszę OBOWIĄZKOWO go przepisać a NIE PISAĆ “jw”
punkt 6 telefon oraz PEŁNY numer PESEL oraz obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna
część II
obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna
strona 2 do poczytania 🙂

2. PROWIANT pakujemy do małego, czarnego/granatowego plecaczka z logo gromady (do nabycia u nas) lub innego MAŁEGO, LEKKIEGO plecaczka.
Dajemy:
– kanapki na drogę ( obiadokolacja około 16:00!!!)
– picie (najlepiej, żeby napoje były z „dzióbkiem”. 
– coś słodkiego
Dajemy jak najmniejsze opakowania słodkości (lepiej dać dwie paczuszki np. żelek niż jedno mega opakowanie typu 10% więcej ). Paluszki, precelki lub inne słodycze, które po otwarciu mogą się rozsypać w plecaku dziecka najlepiej już w domu przesypać w woreczek ze struną (do nabycia np. w IKEA). Niewielkie zapasy słodkości można zapakować do dużego plecaka.
Nie dajemy:
– chipsów !! 
– bidonów i termosów, kubków termicznych
– śniadaniówek i  innych pudełek
– napojów gazowanych, mlecznych
– żadnych rzeczy psujących się i łatwych do rozgniecenia (gruszki, truskawki, brzoskwinie, banany itp.)

Nie przysyłamy paczek żywnościowych!!! Nie ma takiej potrzeby. Paczki te będą zabierane w depozyt i oddawane dopiero we Wrocławiu.

3PAKOWANIE Pakujemy dzieci OBOWIĄZKOWO do plecaka a nie do torby czy walizki!!! Jeżeli śpiwór zmieści się do plecaka to super, jeżeli nie to może być oddzielnie. Proszę go jednak podpisać i nie dowiązywać do plecaka, tylko dać luzem!!! Wszystkie pozostałe rzeczy, w tym prześcieradło, kocyk i poduszka MUSZĄ się zmieścić do plecaka!!
Buty “najcięższe, największe, trudne do zapakowania” trapery czy adidasy dziecko ma ubrane na nogach!
Na wierzch plecaka (czyli pakujemy jako ostatnie !!!) proszę dać piżamę, prześcieradło, kocyk i poduszę, gdyż właśnie od ścielenia łóżka zaczynamy rozpakowywanie na miejscu i w ten sposób ułatwicie Państwo dziecku działanie 🙂 Kocyk lub/i poduszkę można włożyć pod klapę plecaka, kiedy będzie już zapięty zamek. 
INFORMUJEMY, że WSZYSTKIE DODATKOWE  “tobołki” (worki, torby, kartony, reklamówki) wracają autokarem z powrotem do Wrocławia. Śpiwora nie wkładamy do wielkiej torby z poduszką, kocem i przy okazji butami, spodniami itp. Nie robimy z niego dodatkowego bagażu! Dziecko MA MIEĆ TYLKO duży plecak i śpiwór!!! 

Dziecko do autobusu zabiera ze sobą MAŁY plecaczek podręczny (żadne reklamówki czy torby na ramię !!), w którym ma prowiant (opisany wyżej), chusteczki higieniczne oraz małe opakowanie mokrych chusteczek najlepiej bezzapachowe – Huggis do nabycia np. w Rossmanie. Do luku bagażowego dziecko może zapakować tylko plecak i śpiwór bez żadnych dodatkowych „tobołków”. 

UWAGA!!! Wielkość luku bagażowego ma ograniczoną pojemność 🙂

Na drogę nie dajemy zbyt wiele książek, kolorowanek, kart itp. Na miejscu dzieci będą miały zapewniony sprzęt sportowy, gry itp.

W pierwszej kolejności OBOWIĄZKOWO na wyjazd dajemy dzieciom wszystkie rzeczy z logo gromady !!! Pomocna w pakowaniu będzie kartka CO ZABRAĆ … (do pobrania ze strony). 

Proszę dawać dzieciom rzeczy „stare”, znane dziecku, nie kupujemy rzeczy dzień przed wyjazdem, ponieważ dziecko nie zdąży się do nich przyzwyczaić.  

Proszę sprawdzić czy ubrania mają sprawne zamki, przyszyte guziki itp. Czy dziecko radzi sobie z ich zapinaniem.

Obowiązkowo pakujemy plecak razem z dzieckiem, pokazując mu gdzie co ma. 

Proszę, żeby nie pakować dzieciom w oddzielne worki zestawów ubrań na każdy dzień !!!! 

Proszę nie przesadzać z ilością rzeczy!!! To co jest na kartce CO ZABRAĆ…w zupełności wystarczy. Jest to MINIMUM ale za razem maksimum, jakie dziecko powinno ze sobą mieć!!! 

Jeżeli istnieje możliwość podpisania dziecku rzeczy lub jakiegoś oznaczenia ich to świetnie.

–  PRZYTULANKA, którą dziecko zabierze musi być mała!!!! a nie wielkości dziecka

DO KARTKI CO ZABRAĆ NA KOLONIĘ PROSZĘ DOPISAĆ:

 • krem do opalania z filtrem UV większym niż 15, jeżeli dziecku potrzebny jest większy !!!( dzieci kremem z filtrem UV10 i 15  będą smarowane przez nas )

4. ZASADY PANUJĄCE NA KOLONII Proszę o przestrzeganie zasad oraz współpracę Państwa w tej kwestii. Przypominam, że jeżeli ktoś złamie podpisany regulamin może zostać wydalony z kolonii/obozu. Zasady i regulamin dostępny na karcie oraz w zakładce do druku. Zasady to między innymi:

 • brak odwiedzin
 • jednakowe kieszonkowe, przygotowane w określony sposób
 • brak telefonów komórkowych i zegarków dzwoniących
 • jednakowe elementy umundurowania lub ubioru (czapka z daszkiem, koszulka z logo gromady)
 • zasady żywienia itp.

5. JEŻELI DZIECKO STALE PRZYJMUJE LEKI TO: Lekarstwa W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH!!! wraz z wypełnioną zgodą na ich podawanie oraz ze sposobem dawkowania pakujemy w podpisany imieniem i nazwiskiem woreczek ze struną (do nabycia np. w DH ASTRA stoisko papiernicze). Każde lekarstwo na ORYGINALNYM opakowaniu podpisujemy:  imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania. Proszę NIE DAWAĆ wyliczonych tabletek oraz tabletek w pudełeczkach podzielonych na dany dzień!!!!! 

Lekarstwa dajemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Nie wkładamy dziecku do plecaka ŻADNYCH, nawet mało znaczących lekarstw. Witaminy, czy tabletki na gardło to też lekarstwa!!!!!

Uwaga! Informuję, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA!
Zgody do pobrania ze strony. 

6. KIESZONKOWE dokładnie 70,00 zł  ( dla turnusu 14 dniowego ) i 50,00 zł (dla turnusu 10 dniowego) TYLKO w nominałach 5,00 zł Pieniądze wkładamy do małego, podpisanego woreczka ze struną, który rozdany został na zebraniu lub do pobrania razem z kartami . Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci pieniędzy dodatkowych ze sobą nie zabierały!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze będą zabrane w depozyt!!!

Oddajemy  razem z wypełnioną kartą lub dajemy dziecku do plecaka i na miejscu będą pieniądze zebrane do depozytu.

7. DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

8. LEGITYMACJA SZKOLNA nie będzie potrzebna 🙂

9. LISTY obowiązkowo piszemy do dzieci!!!!  Jak zawsze ogłaszamy konkurs dla dzieci i rodziców na największą ilość napisanych listów. Pamiętajcie, że kiedy inne dzieci dostają nawet 1 list dziennie a Wasze dziecko nie to jest mu STRASZNIE! SMUTNO. Proszę dać dzieciom zaadresowane koperty z NAKLEJONYMI znaczkami. Jest problem, żeby tam kupić  znaczki. Nie dajemy dzieciom pieniędzy na znaczki. Listy można już dziś zacząć pisać : ) Jeżeli nie macie pomysłu co w listach pisać to z Internetu lub innych źródeł przesyłajcie dziecku ciekawostki związane z tematyką kolonii. Nie wrzucajcie kilku listów lub kartek do jednej koperty, bo zaliczone to jest jako 1 list. Nie sprawdzamy ile jest w środku :). Z firm kurierskich też radzę nie korzystać

10. ODWIEDZINY ustaliliśmy, że nie ma. Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani ustaleń tych przestrzegać

11. KONTAKT Z DZIECKIEM . NIE ZABIERAMY ZE SOBĄ KOMÓREK oraz zegarków dzwoniących!!! Piszemy listy 🙂 Na komórki kadrowe dzwonimy TYLKO w awaryjnych sytuacjach.  Telefony do nas podane są na kartce CO ZABRAĆ… Na terenie bazy nie ma automatu telefonicznego. Informacje na temat tego co robią dzieci i jak się czują będą umieszczane na FB oraz naszej stronie internetowej w miarę możliwości na bieżąco.

12. URODZINY I IMIENINY. Jeżeli jakieś dziecko obchodzi imieniny lub urodziny w czasie kolonii to istnieje możliwość zorganizowania ich. Można albo przekazać słodkości dla wszystkich uczestników lub dać pieniądze na słodkości, które zakupimy na miejscu. Słodkości powinny być zapakowane, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą urodzin/imienin i przekazane w dniu pakowania bagaży. Proszę pamiętać, żeby nie były to artykuły czekoladowe :). Pieniądze na ewentualny poczęstunek można przekazać w dniu pakowania bagaży lub w dniu wyjazdu.

13. NA KONIEC

 • koniecznie profilaktycznie myjemy dziecku głowę szamponem przeciw wszom preparatem INNYM niż SORA, polecam HEDRIN ( skuteczny!!! )
 • koniecznie wieczór przed wyjazdem obcinamy dziecku paznokcie u rąk i nóg
 • koniecznie odwiedzamy dentystę i SPRAWDZAMY STAN UZĘBIENIA, leczymy dziury a nie zaleczamy!!!
 • DOTYCZY TYLKO dzieci mających chorobę lokomocyjną. Dzieci mające chorobę lokomocyjną proszę, aby przed wyjazdem otrzymały od Państwa w domu odpowiednie leki. Proszę, aby przy autokarze OBOWIĄZKOWO przekazać wyznaczonej osobie z kadry PODPISANY imieniem i nazwiskiem dziecka lek w oryginalnym opakowaniu na drogę powrotną!!! Proszę również wyposażyć dziecko w zestaw podróżny (woreczki, mokre chusteczki ),  jak i na wszelki wypadek dać dziecku dodatkowe spodnie i bluzeczkę (wkładamy  do PODPISANEJ w widocznym miejscu reklamówki i dajemy dziecku do autobusu ale nie wkładamy do plecaka !!! )
 • jeżeli ktoś ma ochotę posiadać (jest to DOBROWOLNE):
  – śpiewnik zuchowy POSIADAMY OSTATNIE SZTUKI!!!
  – folie do śpiewnika

  — portfel na szyję  MAMY NA STANIE
  – kocyk POSIADAMY OSTATNIE SZTUKI!!!
  – plecaczek mały, lekki  MAMY NA STANIE

  to zainteresowane osoby mogą tego dokonać po zajęciach  zamawiając u prowadzącego poszczególne rzeczy lub do woreczka z kieszonkowym dokładamy dodatkową kwotę z dołączoną kartką za co ta kwota jest

Jeżeli ktoś będzie chciał, jest to DOBROWOLNE to istnieje możliwość przekazania dodatkowo pieniędzy na zakup zgrzewki MAŁEJ WODY MINERALNEJ 0,5l , którą dziecko otrzyma na miejscu. 
10,00 zł wpłacamy albo na zebraniu, albo razem z wypełnioną kartą lub wkładamy w podpisaną kopertę i zostawiamy na portierni w SP 118 do dnia 20 czerwca 2019. Po terminie oraz  przy autokarze, czy na miejscu wypoczynku pieniądze na wodę nie będą zbierane!! Uczestnicy NIE ZABIERAJĄ ze sobą żadnych zgrzewek!!! Uwaga!! Termin oddawania kart jest do 10.06

Wpłaty za wypoczynek należy uregulować w całości najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu. Przypominam, że podane ceny kolonii dotyczą dzieci z Wrocławia oraz tych, które mają uregulowane opłaty za zajęcia interdyscyplinarne!!! W przeciwnym razie koszt wyjazdu wzrasta stosownie o max 360 zł!!!!

W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 15.06.2019 r. organizator zwraca tylko połowę kosztów wyjazdu. W przypadku wyjazdu z kolonii/obozu przed zakończeniem, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 20 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z kolonii). ZADATEK nie jest zwrotny!!!

Dane do faktur proszę wysyłać maila viki@kierunekprzygoda.org.pl. Faktury wystawiane będą TYLKO do końca lipca.

 

 

INFORMACJE OBÓZ ( młodzież od 4 klasy SP do … )

ZBIÓRKA NA WYJAZD
obóz
27 lipca

Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) o godz. 5:30. WYJAZD PUNKTUALNIE o 6:00!!! Na spóźnialskich NIE CZEKAMY!!!! Przy autokarze NIE BĘDZIE można nabyć ŻĄDNYCH brakujących gadżetów, dać kieszonkowego czy na wodę!!!!! JEDYNE co będzie przyjmowane to leki i ewentualne “coś” na urodziny!!!!!
Jeżeli ktoś dowozi dziecko samodzielnie to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej.
Dziecko należy dowieźć na miejsce nie wcześniej niż ok. godz. 13:00

Jedziemy w PEŁNYM UMUNDUROWANIU (bluza, chusta, pierścień, spódnica/spodenki/spodnie, pas, getry, rogatywka/kapelusz, buty mundurowe) !!!!  Pod mundurem koszulka z krótkim rękawkiem. Bardzo proszę, aby harcerze w dniu wyjazdu nie mieli na sobie ubranej koszulki z logo drużyny. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka!!! 
Przypominam, że chłopcy ( Zdobywcy z SP 113, SP 37 i SP 25, Poszukiwacze z SP 118) muszą mieć OBOWIĄZKOWO spodnie do munduru czarne bojówki, które są oficjalnymi spodniami i w których są szlufki i da się w nie włożyć PAS HARCERSKI a nie dresy czy sportowe krótkie spodenki. Dziewczęta zaś ( Zdobywcy z SP 113, SP 37 i SP 25, Poszukiwaczki z SP 118) muszą mieć OBOWIĄZKOWO spódnice harcerskie oraz GETRY!!!

Proszę do autobusu NIE DAWAĆ dzieciom poduszek, kocyków, przytulanek. JEDYNY bagaż jaki dziecko ma mieć ze sobą to MAŁY PLECAK – ten harcerski/zuchowy jest idealny, wystarczający, pakowny i LEKKI !!! ( nie torba na ramię, nie worek, nie reklamówka itp. ) !!!!

Proszę rano na śniadanie nie dawać dzieciom mleka do pica, jak również zupy mlecznej!!!! Proszę, żeby dzieci zjadły treściwą kanapkę!!!

POWRÓT obóz 9 sierpnia
Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) w godzinach wieczornych około 19:30-20:00. Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu. Dokładna godzina powrotu zostanie podana niezwłocznie na funpage drużyn na facebook.com
Jeżeli ktoś odbiera dziecko samodzielnie z miejsca kolonii to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej. Po dziecko na bazę należy przyjechać nie później niż 10:00.

UWAGA!!!! Jeżeli dziecko ma samodzielnie wrócić do domu, to MUSI mieć napisaną przez rodzica/opiekuna stosowną zgodę. INFORMUJĘ, że samodzielny powrót jest możliwy TYLKO z Parkingu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu (czyli miejsca rozpoczęcia i zakończenia wyjazdu), nie ma możliwości wysiadania po drodze (dotyczy również pełnoletnich uczestników wyjazdu). Zgoda do w zakładce do druku.

1. KARTA KWALIFIKACYJNA (duża A4, którą wypełnia KAŻDY UCZESTNIK) oraz KARTA UCZESTNIKA PZ (mała A5, którą wypełniają uczestnicy do 16 roku życia włącznie!!!!!) do odbioru na zbiórkach.
Dokładnie i starannie wypełnione karty oddajemy do: 10.06.2019

Można przynieść na zbiórkę lub zostawić na portierni ale TYLKO w SP 118.

Instrukcja wypełnienia karty : Kartę należy wypełnić w sposób czytelny, pismem DRUKOWANYM. Kartę wypełnia wyłącznie rodzic/opiekun. Karty nie wypełnia wychowawca klasy oraz lekarz !!!
KARTA A4 RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część II
punkt 1, 2, 
punkt 3 napisane jest rok urodzenia ale proszę dopisać również miesiąc i dzień 
punkt 4 adres MUSI być wrocławski lub w przeciwnym razie należy do ceny kolonii doliczyć 140 zł, 
punkt 5,6
punkt 8,9 Proszę poważnie potraktować, tę część ponieważ nawet, jeśli dziecko
nie przyjmuje na stałe leków, może ma jakieś inne uczulenia lub
przeciwwskazania (np. na pokarmy, słońce, komary itp.) Jeżeli występują nocne moczenia proszę to zgłosić a nie myśleć, że może akurat na kolonii dziecku ustąpią. Zawsze można dziecko zaopatrzyć w pieluszki, odpowiednie prześcieradło czy też budzić w nocy i zaprowadzić do toalety. Piszemy również o lękach, problemach, ewentualnych zaleceniach psychologa itp. Jeżeli zabraknie miejsca na Państwa uwagi należy dopiąć SPINACZEM nie zszywaczem dodatkową, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka kartkę.
Informacja o szczepieniach OBOWIĄZKOWA!!! Proszę wpisać daty lub dołączyć ksero ODPOWIEDNIEJ strony z książeczki zdrowia dziecka. Nie potrzebujemy ksero całej książeczki 🙂 
strona 2
PESEL musi być pełny !!!

obowiązkowo pod PESELEM data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 3 
część I punkty 1,2
część II obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 4
do poczytania 🙂

KARTA A5 RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część I
punkt 1, 2, 
punkt 3 tu wystarczy sam rok
punkt 4 adres WROCŁAWSKI wraz z KODEM POCZTOWYM i MIEJSCOWOŚCIĄ
punkt 5 nawet jeżeli jest taki sam adres jak powyżej to proszę OBOWIĄZKOWO go przepisać
punkt 6 telefon oraz PEŁNY numer PESEL oraz obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna
część II
obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna
strona 2 do poczytania 🙂

2. PROWIANT pakujemy do małego, czarnego/granatowego plecaczka z logo drużyny (do nabycia u nas) lub innego MAŁEGO, LEKKIEGO plecaczka.

Dajemy:
– kanapki na drogę ( obiadokolacja około 16:00!!!)
– picie (najlepiej, żeby napoje były z „dzióbkiem”. 
– coś słodkiego
Dajemy jak najmniejsze opakowania słodkości (lepiej dać dwie paczuszki np. żelek niż jedno mega opakowanie typu 10% więcej ). Paluszki, precelki lub inne słodycze, które po otwarciu mogą się rozsypać w plecaku dziecka najlepiej już w domu przesypać w woreczek ze struną (do nabycia np. w IKEA). Niewielkie zapasy słodkości można zapakować do dużego plecaka.
Nie dajemy:
– chipsów !! 
– bidonów i termosów, kubków termicznych
– śniadaniówek i  innych pudełek
– napojów gazowanych, mlecznych
– żadnych rzeczy psujących się i łatwych do rozgniecenia (gruszki, truskawki, brzoskwinie, banany itp.)

Nie przysyłamy paczek żywnościowych!!! Nie ma takiej potrzeby. Paczki te będą zabierane w depozyt i oddawane dopiero we Wrocławiu.

PAKOWANIE Pakujemy dzieci OBOWIĄZKOWO do plecaka a nie do torby czy walizki!!! Jeżeli śpiwór zmieści się do plecaka to super, jeżeli nie to może być oddzielnie. Proszę go jednak podpisać i nie dowiązywać do plecaka, tylko dać luzem!!! Wszystkie pozostałe rzeczy, w tym prześcieradło, kocyk i poduszka MUSZĄ się zmieścić do plecaka!!
Buty “najcięższe, największe, trudne do zapakowania” trapery czy adidasy dziecko ma ubrane na nogach!
Na wierzch plecaka (czyli pakujemy jako ostatnie !!!) proszę dać piżamę, prześcieradło, kocyk i poduszę, gdyż właśnie od ścielenia łóżka zaczynamy rozpakowywanie na miejscu i w ten sposób ułatwicie Państwo dziecku działanie 🙂 Kocyk lub/i poduszkę można włożyć pod klapę plecaka, kiedy będzie już zapięty zamek.
INFORMUJEMY, że WSZYSTKIE DODATKOWE  “tobołki” (worki, torby, kartony, reklamówki) wracają autokarem z powrotem do Wrocławia. Śpiwora nie wkładamy do wielkiej torby z poduszką, kocem i przy okazji butami, spodniami itp. Nie robimy z niego dodatkowego bagażu! Dziecko MA MIEĆ TYLKO duży plecak i śpiwór!!! 

Dziecko do autobusu zabiera ze sobą MAŁY plecaczek podręczny (żadne reklamówki czy torby na ramię !!), w którym ma prowiant (opisany wyżej), chusteczki higieniczne oraz małe opakowanie mokrych chusteczek najlepiej bezzapachowe – Huggis do nabycia np. w Rossmanie. Do luku bagażowego dziecko może zapakować tylko plecak i śpiwór bez żadnych dodatkowych „tobołków”. 

UWAGA!!! Wielkość luku bagażowego ma ograniczoną pojemność 🙂

Na drogę nie dajemy zbyt wiele książek, kolorowanek, kart itp. Na miejscu dzieci będą miały zapewniony sprzęt sportowy, gry itp.

W pierwszej kolejności OBOWIĄZKOWO na wyjazd dajemy dzieciom wszystkie rzeczy z logo gromady !!! Pomocna w pakowaniu będzie kartka CO ZABRAĆ … (do pobrania ze strony). 

Proszę dawać dzieciom rzeczy „stare”, znane dziecku, nie kupujemy rzeczy dzień przed wyjazdem, ponieważ dziecko nie zdąży się do nich przyzwyczaić.  

Proszę sprawdzić czy ubrania mają sprawne zamki, przyszyte guziki itp. 

Obowiązkowo pakujemy plecak razem z dzieckiem, pokazując mu gdzie co ma. 

Proszę, żeby nie pakować dzieciom w oddzielne worki zestawów ubrań na każdy dzień !!!! 

Proszę nie przesadzać z ilością rzeczy!!! To co jest na kartce CO ZABRAĆ…w zupełności wystarczy. Jest to MINIMUM ale za razem maksimum, jakie dziecko powinno ze sobą mieć!!! 

Jeżeli istnieje możliwość podpisania dziecku rzeczy lub jakiegoś oznaczenia ich to świetnie.

–  PRZYTULANKA, którą dziecko zabierze musi być mała!!!! a nie wielkości dziecka

DO KARTKI CO ZABRAĆ NA OBÓZ PROSZĘ DOPISAĆ:

 • krem do opalania z filtrem UV większym niż 15, jeżeli dziecku potrzebny jest większy !!!(dzieci kremem z filtrem UV10 i 15  będą smarowane przez nas)
 • CZAPECZKĘ z logo drużyny (nie dotyczy klas 4, ponieważ one dopiero taką czapkę dostaną). W przypadku braku takiej czapki, młodzież będzie musiała nabyć ją na miejscu z kieszonkowego 🙁 Koszt 17 zł. Informacje co zabrać ewentualnie dodatkowo do realizacji programu zostaną podane przez drużynowych.

4. ZASADY PANUJĄCE NA OBOZIE Proszę o przestrzeganie zasad oraz współpracę Państwa w tej kwestii. Przypominam, że jeżeli ktoś złamie podpisany regulamin może zostać wydalony z kolonii/obozu. Zasady i regulamin dostępny na karcie oraz w zakładce do druku. Zasady to między innymi:

 • brak odwiedzin
 • jednakowe kieszonkowe, przygotowane w określony sposób
 • brak telefonów komórkowych i zegarków dzwoniących
 • jednakowe elementy umundurowania lub ubioru (czapka z daszkiem, koszulka z logo drużyny)
 • zasady żywienia itp.

5. JEŻELI DZIECKO STALE PRZYJMUJE LEKI TO: Lekarstwa W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH wraz z wypełnioną zgodą na ich podawanie oraz ze sposobem dawkowania pakujemy w podpisany imieniem i nazwiskiem woreczek ze struną (do nabycia np. w DH ASTRA stoisko papiernicze). Każde lekarstwo na ORYGINALNYM opakowaniu podpisujemy:  imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania. Proszę NIE DAWAĆ wyliczonych tabletek oraz tabletek w pudełkach plastikowych przygotowanych na każdy dzień!!!

Lekarstwa dajemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Nie wkładamy dziecku do plecaka ŻADNYCH, nawet mało znaczących lekarstw. Witaminy, czy tabletki na gardło to też lekarstwa!!!!!

Uwaga! Informuję, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA! Zgody do pobrania ze strony. 

6. KIESZONKOWE dokładnie 100,00 zł  TYLKO w banknotach 10,00 zł Pieniądze wkładamy do małego, podpisanego woreczka ze struną, który rozdany został na zebraniu lub do pobrania razem z kartami . Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci pieniędzy dodatkowych ze sobą nie zabierały!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze będą zabrane w depozyt!!!

Oddajemy razem z wypełnioną kartą lub dajemy dziecku do plecaka i na miejscu będą pieniądze zebrane do depozytu. NIE ZABIERAMY również KART PŁATNICZYCH !!!!

7. DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

8. LEGITYMACJA SZKOLNA nie będzie potrzebna 🙂

9. LISTY obowiązkowo piszemy do dzieci!!!!  Jak zawsze ogłaszamy konkurs dla dzieci i rodziców na największą ilość napisanych listów. Pamiętajcie, że kiedy inne dzieci dostają nawet 1 list dziennie a Wasze dziecko nie to jest mu STRASZNIE! SMUTNO. Proszę dać dzieciom zaadresowane koperty z NAKLEJONYMI znaczkami. Jest problem, żeby tam kupić  znaczki. Nie dajemy dzieciom pieniędzy na znaczki. Listy można już dziś zacząć pisać : ) Jeżeli nie macie pomysłu co w listach pisać to z Internetu lub innych źródeł przesyłajcie dziecku ciekawostki związane z tematyką kolonii. Nie wrzucajcie kilku listów lub kartek do jednej koperty, bo zaliczone to jest jako 1 list. Nie sprawdzamy ile jest w środku :). Z firm kurierskich też radzę nie korzystać

10. ODWIEDZINY ustaliliśmy, że nie ma. Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani ustaleń tych przestrzegać

11. KONTAKT Z DZIECKIEM . NIE ZABIERAMY ZE SOBĄ KOMÓREK oraz zegarków dzwoniacych!!! Piszemy listy 🙂 Na komórki kadrowe dzwonimy TYLKO w awaryjnych sytuacjach.  Telefony do nas podane są na kartce CO ZABRAĆ… Na terenie bazy nie ma automatu telefonicznego. Informacje na temat tego co robią dzieci i jak się czują będą umieszczane na FB oraz naszej stronie internetowej w miarę możliwości na bieżąco.

12. URODZINY I IMIENINY. Jeżeli jakieś dziecko obchodzi imieniny lub urodziny w czasie kolonii to istnieje możliwość zorganizowania ich. Można albo przekazać słodkości dla wszystkich uczestników lub dać pieniądze na słodkości, które zakupimy na miejscu. Słodkości powinny być zapakowane, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą urodzin/imienin i przekazane w dniu pakowania bagaży. Proszę pamiętać, żeby nie były to artykuły czekoladowe :). Pieniądze na ewentualny poczęstunek można przekazać w dniu pakowania bagaży lub w dniu wyjazdu.

13. NA KONIEC

 • koniecznie wieczór przed wyjazdem obcinamy dziecku paznokcie u rąk i nóg
 • koniecznie profilaktycznie myjemy dziecku głowę szamponem przeciw wszom preparatem INNYM niż SORA, polecam HEDRIN ( skuteczny!!! )
 • koniecznie odwiedzamy dentystę!!! I sprawdzamy stan uzębienia. Leczymy dziury a nie zaleczamy!!!
 • DOTYCZY TYLKO dzieci mających chorobę lokomocyjną. Dzieci mające chorobę lokomocyjną proszę, aby przed wyjazdem otrzymały od Państwa w domu odpowiednie leki. Proszę, aby przy autokarze OBOWIĄZKOWO przekazać wyznaczonej osobie z kadry PODPISANY imieniem i nazwiskiem dziecka lek  w oryginalnym opakowaniu na drogę powrotną!!! Proszę również wyposażyć dziecko w zestaw podróżny (woreczki, mokre chusteczki ), jak i na wszelki wypadek dać dziecku dodatkowe spodnie i bluzeczkę (wkładamy  do PODPISANEJ w widocznym miejscu reklamówki i dajemy dziecku do autobusu ale nie wkładamy do plecaka !!! )

Jeżeli ktoś będzie chciał, jest to DOBROWOLNE to istnieje możliwość przekazania dodatkowo pieniędzy na zakup zgrzewki MAŁEJ WODY MINERALNEJ 0,5l , którą dziecko otrzyma na miejscu. 
10,00 zł wpłacamy albo na zebraniu, albo razem z wypełnioną kartą lub wkładamy w podpisaną kopertę i zostawiamy na portierni w SP 118 do dnia 20 czerwca 2019. Po terminie oraz  przy autokarze, czy na miejscu wypoczynku pieniądze na wodę nie będą zbierane!! Uczestnicy NIE ZABIERAJĄ ze sobą żadnych zgrzewek!!! Uwaga!! Termin oddawania kart jest do 10.06

Wpłaty za wypoczynek należy uregulować w całości najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu. Przypominam, że podane ceny obozu dotyczą dzieci z Wrocławia oraz tych, które mają uregulowane opłaty za zajęcia interdyscyplinarne!!! W przeciwnym razie koszt wyjazdu wzrasta stosownie o max 360 zł!!!!

W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 15.06.2019 r. organizator zwraca tylko połowę kosztów wyjazdu. W przypadku wyjazdu z kolonii/obozu przed zakończeniem, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 20 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z kolonii). ZADATEK nie jest zwrotny!!!

Dane do faktur proszę wysyłać maila viki@kierunekprzygoda.org.pl. Faktury wystawiane będą TYLKO do końca lipca.

 

 

Projekt współfinansowany jest przez:

 wfośigw