Kolonia – informacje

Tutaj znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu dzieci i młodzieży na kolonię/obóz. Wspomniane poniżej dokumenty, regulaminy, zgody itp. znajdują się w zakładce KOLONIA DO DRUKU, ale klikając myszką na wyraz, frazę zaznaczoną na niebiesko automatycznie otwiera się dany plik.
Pierwsza część dotyczy KOLONII i dzieci młodszych (1-3 klasa).
Informacje dotyczące OBOZU dla młodzieży (4-……klasa) znajdują się poniżej informacji o kolonii i są zaznaczone odpowiednim nagłówkiem. (należy przewinąć informacje z bloku pierwszego)

INFORMACJE KOLONIA ( dzieci 1-3 klasa)

ZBIÓRKA NA WYJAZD 
Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) WYJAZD PUNKTUALNIE!!! Na spóźnialskich NIE CZEKAMY!!!! Przy autokarze NIE BĘDZIE można nabyć ŻADNYCH (oprócz CZAPECZKI Z LOGO GROMADY (21,00zł TYLKO WYLICZONE) brakujących gadżetów, dać kieszonkowego !!!!! JEDYNE co będzie przyjmowane to leki i ewentualne “coś” na urodziny, karty wraz z oświadczeniami!!!!!
kolonia turnus I ŚWIĘTOUŚĆ 5 lipca o godz. 6:00
kolonia turnus II
 ŚWIĘTOUŚĆ 15 lipca o godz. 6:00
Jeżeli ktoś dowozi dziecko samodzielnie to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej oraz o zapoznanie się z Regulamin dostarczenia i odbioru dziecka bezpośrednio na/z kolonii/obozu przez rodzica/opiekuna. Dziecko należy dowieźć na miejsce nie wcześniej niż ok. godz. 13:30.
Przed wyjazdem należy zapoznać się oraz dostosować do WSZYSTKICH REGULAMINÓW umieszczonych w zakładce kolonia do druku.
OBOWIĄZKOWO w dniu wyjazdu na miejsce zbiórki wraz z dzieckiem należy dostarczyć:
– oryginał karty WYDRUKOWANY DWUSTRONNIE!!!
– podpisany regulamin uczestnika  WYDRUKOWANY DWUSTRONNIE

Jedziemy w PEŁNYM UMUNDUROWANIU – oczywiście ten, kto ma (mundur, chusta, pas, pierścień, czapeczka z daszkiem, spodnie mundurowe, buty mundurowe)!!!!  Obowiązkowo pamiętamy o podpisaniu CZAPECZKI Z DASZKIEM, które mamy na głowie !!!! Pod mundurem koszulka z krótkim rękawkiem. Na wszelki wypadek mamy również na sobie ubrany lub zawiązany na pasie polar zuchowy (ci co mają) lub jakąś rozpinaną bluzę (te osoby, które nie mają zuchowego polara). Bardzo proszę, aby dzieci jadące na kolonię w dniu wyjazdu NIE MIAŁY na sobie ubranej koszulki z logo gromady. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka!!! Chłopcy oraz dziewczęta, które mają bluzy mundurowe a nie fartuchy zuchowe ubierają OBOWIĄZKOWO spodnie do munduru, te czarne bojówki a w szlufki włożony powinien być pas zuchowy. Osoby, które nie należą do gromady jadą w dowolnym ubraniu, ale OBOWIĄZKOWO w czapeczce z naszym logo!!!! (Do nabycia w dniu wyjazdu przy autokarze 21,00 zł)

Proszę do autobusu NIE DAWAĆ dzieciom poduszek, kocyków, przytulanek. JEDYNY bagaż jaki dziecko ma mieć ze sobą to MAŁY PLECAK z prowiantem – ten zuchowy jest idealny, wystarczający, pakowny i LEKKI !!! ( NIE torba na ramię, NIE worek, NIE reklamówka itp. ) !!!!

Proszę rano na śniadanie nie dawać dzieciom mleka do pica, jak również zupy mlecznej!!!! Proszę, żeby dzieci zjadły treściwą kanapkę!!!

POWRÓT 
Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej). Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu. Dokładna godzina powrotu zostanie podana niezwłocznie na funpage 11.8 WGZ “Szalone Dzieciaki na facebook.com
kolonia turnus I 15 lipca o godz. 19:30-20:00
kolonia turnus II 25 lipca o godz. 19:30-20:00
Jeżeli ktoś odbiera dziecko samodzielnie z miejsca kolonii to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej oraz o zapoznanie się z Regulamin dostarczenia i odbioru dziecka bezpośrednio na/z kolonii/obozu przez rodzica/opiekuna Po dziecko na bazę należy przyjechać nie później niż 9:30.
W przypadku odbioru dziecka przez inne niż Rodzic/Opiekun osoby Rodzic/Opiekun ma obowiązek wypełnić stosowne oświadczenie. Jeżeli Rodzic/Opiekun wyraża zgodę na samodzielny powrót dziecka z miejsca zbiórki w dniu powrót z wyjazdu, wówczas Rodzic/Opiekun ma obowiązek przekazać kierownikowi wypoczynku stosowne oświadczenie.

1. KARTA KWALIFIKACYJNA  do pobrania ze strony z zakładki do druku. Proszę zwrócić uwagę, żeby pobrać odpowiednią kartę zgodną z terminem wyjazdu dziecka!!! Karty należy wydrukować DWUSTRONNIE. Na jednej kartce A4 drukujemy najpierw jednego pdf-str.1, obracamy kartkę i dopiero potem na tej samej kartce ale na drugiej stronie drukujemy pdf-str.2. Dokładnie i starannie wypełnione karty skanujemy i przesyłamy  mailem na adres viki@kierunekprzygoda.org.pl do 30.06.2022 a ORYGINAŁ KARTY oddajemy wraz z dzieckiem w dniu wyjazdu. Bez oryginału karty dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w wypoczynku!!! 

Instrukcja wypełnienia karty : Całą kartę należy wypełnić w sposób czytelny, pismem DRUKOWANYM. Kartę wypełnia wyłącznie rodzic/opiekun. Karty nie wypełnia wychowawca klasy oraz lekarz !!! Kartę OBOWIĄZKOWO drukujemy DWUSTRONNIE!!!!
RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część II  
punkt 1,2,3,5,6
punkt 4 kod pocztowy jest obowiązkowy
punkt 8,9 Proszę poważnie potraktować, tę część ponieważ nawet, jeśli dziecko nie przyjmuje na stałe leków, może ma jakieś inne uczulenia lub
przeciwwskazania (np. na pokarmy, słońce, komary itp.) Jeżeli występują nocne moczenia proszę to zgłosić a nie myśleć, że może akurat na kolonii dziecku ustąpią. Zawsze można dziecko zaopatrzyć w pieluszki, gumowane prześcieradło, czy też budzić w nocy i zaprowadzić do toalety. Piszemy również o lękach, problemach, ewentualnych zaleceniach psychologa itp. Jeżeli zabraknie miejsca na Państwa uwagi należy dopiąć SPINACZEM nie zszywaczem dodatkową, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka kartkę.
Informacja o szczepieniach OBOWIĄZKOWA!!! Proszę wpisać daty lub włożyć podpisaną imieniem i nazwiskiem kartkę ksero ODPOWIEDNIEJ strony z książeczki zdrowia dziecka. Nie potrzebujemy ksero całej książeczki 🙂 
strona 2
PESEL musi być pełny !!!

obowiązkowo pod PESELEM data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 3 
część I punkty 1,2
część II obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 4
do poczytania 🙂

2. PROWIANT pakujemy do małego, granatowego plecaczka z logo gromady lub innego MAŁEGO, LEKKIEGO plecaczka.
Dajemy:
– kanapki na drogę ( pierwszy posiłek to wcześniejsza kolacja!!!ostatni posiłek to śniadanie a za obiad dostajemy prowiant na drogę powrotną)
– picie (najlepiej, żeby napoje były z „dzióbkiem”) i nie napoje gazowane! 
– coś słodkiego
Dajemy jak najmniejsze opakowania słodkości (lepiej dać dwie paczuszki np. żelek niż jedno mega opakowanie typu 10% więcej ). Paluszki, precelki lub inne słodycze, które po otwarciu mogą się rozsypać w plecaku dziecka najlepiej już w domu przesypać w woreczek ze struną (do nabycia np. w IKEA). Niewielkie zapasy słodkości można zapakować do dużego plecaka.
Nie dajemy:
– chipsów !! 
– termosów, kubków termicznych
– śniadaniówek i  innych pudełek
– napojów gazowanych, mlecznych
– żadnych rzeczy psujących się i łatwych do rozgniecenia (gruszki, truskawki, brzoskwinie, banany itp.)

Nie przysyłamy paczek żywnościowych!!! Nie ma takiej potrzeby. Paczki te będą zabierane w depozyt i oddawane dopiero we Wrocławiu.

3PAKOWANIE Pakujemy dzieci OBOWIĄZKOWO do plecaka a NIE do torby czy walizki!!! Wszystkie rzeczy MUSZĄ się zmieścić do plecaka!!
Buty „najcięższe, największe, trudne do zapakowania” trapery, trekingowe czy adidasy dziecko ma ubrane na nogach!
INFORMUJEMY, że WSZYSTKIE DODATKOWE  „tobołki” (worki, torby, kartony, reklamówki) wracają autokarem z powrotem do Wrocławia. 

Dziecko do autobusu zabiera ze sobą MAŁY plecaczek podręczny (żadne reklamówki czy torby na ramię !!), w którym ma prowiant (opisany wyżej), chusteczki higieniczne, małe opakowanie mokrych chusteczek najlepiej bezzapachowe – Huggis do nabycia np. w Rossmanie, środek do dezynfekcji rąk. Do luku bagażowego dziecko może zapakować tylko plecak bez żadnych dodatkowych „tobołków”. 

UWAGA!!! Wielkość luku bagażowego ma ograniczoną pojemność 🙂

Na drogę nie dajemy zbyt wiele książek, kolorowanek, kart itp. Na miejscu dzieci będą miały zapewniony sprzęt sportowy, gry itp.

W pierwszej kolejności OBOWIĄZKOWO na wyjazd dajemy dzieciom wszystkie rzeczy z logo gromady !!! (oczywiście dotyczy to zuchów, dzieci niezrzeszone i zuchy które nie mają wymienionych rzeczy z logo biorą odpowiedniki rzeczy ale bez naszego logo 🙂 czyli jak na liście jest ręcznik z logo to należy dać dziecku ręcznik taki, jaki ma się w domu ale nie zuchowy. Pomocna w pakowaniu będzie kartka CO ZABRAĆ … (do pobrania ze strony). 

Proszę dawać dzieciom rzeczy „stare”, znane dziecku, nie kupujemy rzeczy dzień przed wyjazdem, ponieważ dziecko nie zdąży się do nich przyzwyczaić.  Proszę sprawdzić czy ubrania mają sprawne zamki, przyszyte guziki itp. Czy dziecko radzi sobie z ich zapinaniem. Obowiązkowo pakujemy plecak razem z dzieckiem, pokazując mu gdzie co ma. Proszę, żeby nie pakować dzieciom w oddzielne worki zestawów ubrań na każdy dzień !!!! 
Proszę nie przesadzać z ilością rzeczy!!! To co jest na kartce CO ZABRAĆ…w zupełności wystarczy. Jest to MINIMUM ale za razem maksimum, jakie dziecko powinno ze sobą mieć!!! 
Jeżeli istnieje możliwość podpisania dziecku rzeczy lub jakiegoś oznaczenia ich to świetnie.
PRZYTULANKA, którą dziecko zabierze musi być mała!!!! a nie wielkości dziecka

DO KARTKI CO ZABRAĆ NA KOLONIĘ PROSZĘ DOPISAĆ:

 • krem do opalania z filtrem UV większym niż 20, jeżeli dziecku potrzebny jest większy !!!( dzieci kremem z filtrem UV10 i 15  będą zapewnione przez nas )
 • butelka z filtrem

4. ZASADY PANUJĄCE NA KOLONII Proszę o przestrzeganie zasad oraz współpracę Państwa w tej kwestii. Przypominam, że jeżeli ktoś złamie podpisany regulamin może zostać wydalony z kolonii/obozu. Zasady i regulamin dostępne w zakładce do druku. Proszę szczególnie przeprowadzić rozmowę z dzieckiem na temat Regulaminu utrzymania higieny przez uczestników kolonii/obozu
Zasady to między innymi:

 • brak odwiedzin 
 • jednakowe kieszonkowe, przygotowane w określony sposób
 • brak telefonów komórkowych i zegarków dzwoniących
 • jednakowe elementy umundurowania (dla zuchów) lub/i ubioru czapka z daszkiem, koszulka z logo gromady (obowiązkowe dla wszystkich uczestników wypoczynku nawet dla dzieci niezrzeszonych)
 • zasady żywienia itp.

5. JEŻELI DZIECKO STALE PRZYJMUJE LEKI TO: Lekarstwa W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH!!! wraz z wypełnioną zgodą na ich podawanie oraz ze sposobem dawkowania pakujemy w podpisany imieniem i nazwiskiem woreczek ze struną (do nabycia np. w DH ASTRA stoisko papiernicze). Każde lekarstwo na ORYGINALNYM opakowaniu podpisujemy:  imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania. Proszę NIE DAWAĆ wyliczonych tabletek oraz tabletek w pudełeczkach podzielonych na dany dzień!!!!!  Przyjmowane i podawane bedą leki TYLKO w oryginalnych opakowaniach!

Lekarstwa dajemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Nie wkładamy dziecku do plecaka ŻADNYCH, nawet mało znaczących lekarstw. Witaminy, czy tabletki na gardło to też lekarstwa!!!!!

Uwaga! Informuję, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA!
Zgoda na podanie leków do pobrania ze strony. 

6. KIESZONKOWE dokładnie 100,00 zł  TYLKO w nominałach po 10,00 zł 
Pieniądze wkładamy do małego, podpisanego imieniem i nazwiskiem dziecka woreczka ze struną. Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci pieniędzy dodatkowych ze sobą nie zabierały!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze będą zabrane w depozyt!!! NIe zabieramy ze sobą kart płatniczych!!!
Tak przygotowane kieszonkowe dajemy dziecku do plecaka i na miejscu będą pieniądze zebrane do depozytu.

7. DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

8. LEGITYMACJA SZKOLNA nie będzie potrzebna 🙂

9. LISTY obowiązkowo piszemy do dzieci!!!!  Jak zawsze ogłaszamy konkurs dla dzieci i rodziców na największą ilość napisanych listów. Pamiętajcie, że kiedy inne dzieci dostają nawet 1 list dziennie a Wasze dziecko nie to jest mu STRASZNIE! SMUTNO. Proszę dać dzieciom zaadresowane koperty z NAKLEJONYMI znaczkami. Jest problem, żeby tam kupić  znaczki. Nie dajemy dzieciom pieniędzy na znaczki. Listy można już dziś zacząć pisać : ) Jeżeli nie macie pomysłu co w listach pisać to z Internetu lub innych źródeł przesyłajcie dziecku ciekawostki związane z tematyką kolonii. Nie wrzucajcie kilku listów lub kartek do jednej koperty, bo zaliczone to jest jako 1 list. Nie sprawdzamy ile jest w środku :). Z firm kurierskich też radzę nie korzystać

10. ODWIEDZIN NIE MA. Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani ustaleń tych przestrzegać

11. KONTAKT Z DZIECKIEM . NIE ZABIERAMY ZE SOBĄ KOMÓREK oraz zegarków dzwoniących!!! Piszemy listy 🙂 Na komórki kadrowe dzwonimy TYLKO w awaryjnych sytuacjach.  Telefony do nas podane są na kartce CO ZABRAĆ… Na terenie bazy nie ma automatu telefonicznego. Informacje na temat tego co robią dzieci i jak się czują będą umieszczane na FB w miarę możliwości na bieżąco.

12. URODZINY I IMIENINY. Jeżeli jakieś dziecko obchodzi imieniny lub urodziny w czasie kolonii to istnieje możliwość zorganizowania ich. Można albo przekazać słodkości dla wszystkich uczestników lub dać pieniądze na słodkości, które zakupimy na miejscu. Słodkości powinny być zapakowane, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą urodzin/imienin i przekazane w dniu wyjazdu osobie z kadry. Proszę pamiętać, żeby nie były to artykuły czekoladowe :). Pieniądze na ewentualny poczęstunek można przekazać również w dniu wyjazdu.

13. PŁATNOŚĆ
Organizatorzy dopuszczają możliwość opłacenia kosztów uczestnictwa w ratach. Pierwsza wpłata – bezzwrotny zadatek w wysokości 300 zł – płatna do 7 dni po zapisaniu dziecka na wyjazd.  Pozostała część płatna najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wyjazdu.

14. NA KONIEC

 • koniecznie profilaktycznie myjemy dziecku głowę szamponem przeciw wszom preparatem INNYM niż SORA, polecam HEDRIN ( skuteczny!!! )
 • koniecznie wieczór przed wyjazdem obcinamy dziecku paznokcie u rąk i nóg
 • koniecznie odwiedzamy dentystę i SPRAWDZAMY STAN UZĘBIENIA, leczymy dziury a nie zaleczamy!!!
 • DOTYCZY TYLKO dzieci mających chorobę lokomocyjną. Dzieci mające chorobę lokomocyjną proszę, aby przed wyjazdem otrzymały od Państwa w domu odpowiednie leki. Proszę, aby przy autokarze OBOWIĄZKOWO na drogę powrotną przekazać wyznaczonej osobie z kadry PODPISANY imieniem i nazwiskiem dziecka lek w oryginalnym opakowaniu wraz ze zgodą na jego podanie !!! Proszę również wyposażyć dziecko w zestaw podróżny (woreczki, mokre chusteczki ),  jak i na wszelki wypadek dać dziecku dodatkowe spodnie i bluzeczkę (wkładamy  do PODPISANEGO w widocznym miejscu woreczka ze struną i dajemy dziecku do autobusu !!! )
 • jeżeli ktoś ma ochotę posiadać (jest to DOBROWOLNE):
  – śpiewnik zuchowy MAMY NA STANIE (12,00 zł)
  – folie do śpiewnika MAMY NA STANIE (8,00 zł)
  – portfel na szyję POLECAMY SPRAWDZONY na wyjazdach  MAMY NA STANIE (12,00 zł)
to zainteresowane osoby mogą tego dokonać po zajęciach  zamawiając u prowadzącego poszczególne rzeczy lub do woreczka z kieszonkowym dokładamy dodatkową, WYLICZONĄ kwotę z dołączoną kartką za co ta kwota jest 🙂 i wówczas dziecko otrzyma zamówione gadżety na kolonii. To samo dotyczy się koszulki z logo ( 20,00 zł), czyli wkładamy pieniądze do woreczka z kieszonkowym i dołączamy kartkę KOSZULKA.

 

W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 10.06.2022 r. organizator zwraca tylko połowę kosztów wyjazdu. W przypadku wyjazdu z kolonii/obozu przed zakończeniem, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 30 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z kolonii). ZADATEK nie jest zwrotny!!!

Dane do faktur proszę wysyłać na maila viki@kierunekprzygoda.org.pl. podając:
– imię i nazwisko nabywcy
– adres wraz z kodem pocztowym
– imię i nazwisko dziecka oraz turnus wypoczynku

Faktury wystawiane będą TYLKO do końca września.

 

INFORMACJE OBÓZ ( młodzież od 4 klasy SP do … )

ZBIÓRKA NA WYJAZD Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej) WYJAZD PUNKTUALNIE !!! Na spóźnialskich NIE CZEKAMY!!!! Przy autokarze NIE BĘDZIE można nabyć ŻADNYCH (oprócz CZAPECZKI Z LOGO DRUŻYNY (21,00zł TYLKO WYLICZONE) brakujących gadżetów, dać kieszonkowego !!!!! JEDYNE co będzie przyjmowane to leki i ewentualne “coś” na urodziny, karty wraz z oświadczeniami!!!!!
obóz turnus
25 lipca o godz. 6:00
Jeżeli ktoś dowozi dziecko samodzielnie to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej oraz o zapoznanie się z Regulamin dostarczenia i odbioru dziecka bezpośrednio na/z kolonii/obozu przez rodzica/opiekuna. Dziecko należy dowieźć na miejsce nie wcześniej niż ok. godz. 13:30.
Przed wyjazdem należy zapoznać się oraz dostosować do WSZYSTKICH REGULAMINÓW umieszczonych w zakładce zimowisko do druku
OBOWIĄZKOWO w dniu wyjazdu na miejsce zbiórki wraz z dzieckiem należy dostarczyć:
– oryginał karty WYDRUKOWANY DWUSTRONNIE
– podpisany regulamin uczestnika WYDRUKOWANY DWUSTRONNIE

Jedziemy w PEŁNYM UMUNDUROWANIU (bluza, chusta, pierścień, spódnica/spodenki/spodnie, pas, getry, rogatywka/kapelusz UBRANA/Y NA GŁOWIE, buty mundurowe) !!!!  Pod mundurem koszulka z krótkim rękawkiem. Bardzo proszę, aby harcerze w dniu wyjazdu nie mieli na sobie ubranej koszulki z logo drużyny. Te koszulki pakujemy do dużego plecaka!!! Na wszelki wypadek mamy również na sobie ubrany lub zawiązany na pasie polar harcerski (ci co mają) lub jakąś rozpinaną bluzę (te osoby, które nie mają harcerskiego polara).
Przypominam, że chłopcy ( Zdobywcy z SP 113, SP 37 i SP 25, Poszukiwacze z SP 118) muszą mieć OBOWIĄZKOWO spodnie do munduru czarne bojówki, które są oficjalnymi spodniami i w których są szlufki i da się w nie włożyć PAS HARCERSKI a nie dresy czy sportowe krótkie spodenki. Dziewczęta zaś ( Zdobywcy z SP 113, SP 37 i SP 25, Poszukiwaczki z SP 118) muszą mieć OBOWIĄZKOWO spódnice harcerskie oraz GETRY HARCRERSKIE!!! Osoby, które nie należą do drużyny jadą w dowolnym ubraniu, ale OBOWIĄZKOWO w czapeczce z naszym logo!!!! (Do nabycia w dniu wyjazdu przy autokarze 21,00 zł)

Proszę do autobusu NIE DAWAĆ dzieciom poduszek, kocyków, przytulanek. JEDYNY bagaż jaki dziecko ma mieć ze sobą to MAŁY PLECAK z prowiantem – ten harcerski jest idealny, wystarczający, pakowny i LEKKI !!! ( NIE torba na ramię, NIEe worek, NIEe reklamówka itp. ) !!!!

Proszę rano na śniadanie nie dawać dzieciom mleka do pica, jak również zupy mlecznej!!!! Proszę, żeby dzieci zjadły treściwą kanapkę!!!

POWRÓT 
Parking przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (obok pętli tramwajowej). Nie zaleca się planowania innych aktywności w tym dniu. Dokładna godzina powrotu zostanie podana niezwłocznie na funpage drużyn na facebook.com
obóz turnus 7 sierpnia o godz. 17:00-18:00
Jeżeli ktoś odbiera dziecko samodzielnie z miejsca kolonii to proszę o wysłanie smsa dzień wcześniej oraz o zapoznanie się z Regulamin dostarczenia i odbioru dziecka bezpośrednio na/z kolonii/obozu przez rodzica/opiekuna Po dziecko na bazę należy przyjechać nie później niż 9:30.
W przypadku odbioru dziecka przez inne niż Rodzic/Opiekun osoby Rodzic/Opiekun ma obowiązek wypełnić stosowne oświadczenie. Jeżeli Rodzic/Opiekun wyraża zgodę na samodzielny powrót dziecka z miejsca zbiórki w dniu powrót z wyjazdu, wówczas Rodzic/Opiekun ma obowiązek przekazać kierownikowi wypoczynku stosowne oświadczenie.

1. KARTA KWALIFIKACYJNA  do pobrania ze strony z zakładki do druku. Proszę zwrócić uwagę, żeby pobrać odpowiednią kartę zgodną z terminem wyjazdu dziecka!!! Karty należy wydrukować DWUSTRONNIE. Na jednej kartce A4 drukujemy najpierw jednego pdf-str.1, obracamy kartkę i dopiero potem na tej samej kartce ale na drugiej stronie drukujemy pdf-str.2. Dokładnie i starannie wypełnione karty skanujemy i przesyłamy  mailem na adres viki@kierunekprzygoda.org.pl do 10.07.2022 a ORYGINAŁ KARTY oddajemy wraz z dzieckiem w dniu wyjazdu. Bez oryginału karty dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w wypoczynku!!! W dniu wyjazdy wraz z kartą należy oddać wypełnione OŚWIADCZENIE Covid-19, o którym mowa była już wyżej.

Instrukcja wypełnienia karty : Całą kartę należy wypełnić w sposób czytelny, pismem DRUKOWANYM. Kartę wypełnia wyłącznie rodzic/opiekun. Karty nie wypełnia wychowawca klasy oraz lekarz !!! Kartę OBOWIĄZKOWO drukujemy DWUSTRONNIE!!!!
RODZICE (OPIEKUNOWIE) WYPEŁNIAJĄ:
strona 1 część II  
punkt 1,2,3,5,6
punkt 4 kod pocztowy jest obowiązkowy
punkt 8,9 Proszę poważnie potraktować, tę część ponieważ nawet, jeśli dziecko nie przyjmuje na stałe leków, może ma jakieś inne uczulenia lub
przeciwwskazania (np. na pokarmy, słońce, komary itp.) Jeżeli występują nocne moczenia proszę to zgłosić a nie myśleć, że może akurat na kolonii dziecku ustąpią. Zawsze można dziecko zaopatrzyć w pieluszki, gumowane prześcieradło, czy też budzić w nocy i zaprowadzić do toalety. Piszemy również o lękach, problemach, ewentualnych zaleceniach psychologa itp. Jeżeli zabraknie miejsca na Państwa uwagi należy dopiąć SPINACZEM nie zszywaczem dodatkową, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka kartkę.
Informacja o szczepieniach OBOWIĄZKOWA!!! Proszę wpisać daty lub włożyć podpisaną imieniem i nazwiskiem kartkę ksero ODPOWIEDNIEJ strony z książeczki zdrowia dziecka. Nie potrzebujemy ksero całej książeczki 🙂 
strona 2
PESEL musi być pełny !!!

obowiązkowo pod PESELEM data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 3 
część I punkty 1,2
część II obowiązkowo  data i podpis rodzica/opiekuna 
strona 4
do poczytania 🙂

2. PROWIANT pakujemy do małego, czarnego/granatowego plecaczka z logo gromady (do nabycia u nas) lub innego MAŁEGO, LEKKIEGO plecaczka.
Dajemy:
– kanapki na drogę ( przyjeżdżamy na obiad!!!)
– picie (najlepiej, żeby napoje były z „dzióbkiem”) i nie napoje gazowane! 
– coś słodkiego
Dajemy jak najmniejsze opakowania słodkości (lepiej dać dwie paczuszki np. żelek niż jedno mega opakowanie typu 10% więcej ). Paluszki, precelki lub inne słodycze, które po otwarciu mogą się rozsypać w plecaku dziecka najlepiej już w domu przesypać w woreczek ze struną (do nabycia np. w IKEA). Niewielkie zapasy słodkości można zapakować do dużego plecaka.
Nie dajemy:
– chipsów !! 
– termosów, kubków termicznych
– śniadaniówek i  innych pudełek
– napojów gazowanych, mlecznych
– żadnych rzeczy psujących się i łatwych do rozgniecenia (gruszki, truskawki, brzoskwinie, banany itp.)

Nie przysyłamy paczek żywnościowych!!! Nie ma takiej potrzeby. Paczki te będą zabierane w depozyt i oddawane dopiero we Wrocławiu.

3PAKOWANIE Pakujemy dzieci OBOWIĄZKOWO do plecaka a NIE do torby czy walizki!!! Wszystkie rzeczy MUSZĄ się zmieścić do plecaka!!
Buty „najcięższe, największe, trudne do zapakowania” trapery, trekingowe czy adidasy dziecko ma ubrane na nogach!
INFORMUJEMY, że WSZYSTKIE DODATKOWE  „tobołki” (worki, torby, kartony, reklamówki) wracają autokarem z powrotem do Wrocławia. 

Dziecko do autobusu zabiera ze sobą MAŁY plecaczek podręczny (żadne reklamówki czy torby na ramię !!), w którym ma prowiant (opisany wyżej), chusteczki higieniczne, małe opakowanie mokrych chusteczek najlepiej bezzapachowe – Huggis do nabycia np. w Rossmanie, środek do dezynfekcji rąk oraz maseczkę/osłonę twarzy. Do luku bagażowego dziecko może zapakować tylko plecak bez żadnych dodatkowych „tobołków”. 

UWAGA!!! Wielkość luku bagażowego ma ograniczoną pojemność 🙂

Na drogę nie dajemy zbyt wiele książek, kolorowanek, kart itp. Na miejscu dzieci będą miały zapewniony sprzęt sportowy, gry itp.

W pierwszej kolejności OBOWIĄZKOWO na wyjazd dajemy dzieciom wszystkie rzeczy z logo drużyny !!! (oczywiście dotyczy to harcerzy, dzieci niezrzeszone i harcerze, którzy nie mają wymienionych rzeczy z logo biorą odpowiedniki rzeczy ale bez naszego logo 🙂 czyli jak na liście jest ręcznik z logo to należy dać dziecku ręcznik taki, jaki ma się w domu ale nie harcerski. Pomocna w pakowaniu będzie kartka CO ZABRAĆ … (do pobrania ze strony). 

Proszę dawać dzieciom rzeczy „stare”, znane dziecku, nie kupujemy rzeczy dzień przed wyjazdem, ponieważ dziecko nie zdąży się do nich przyzwyczaić.  Proszę sprawdzić czy ubrania mają sprawne zamki, przyszyte guziki itp. Czy dziecko radzi sobie z ich zapinaniem. Obowiązkowo pakujemy plecak razem z dzieckiem, pokazując mu gdzie co ma. Proszę, żeby nie pakować dzieciom w oddzielne worki zestawów ubrań na każdy dzień !!!! 
Proszę nie przesadzać z ilością rzeczy!!! To co jest na kartce CO ZABRAĆ…w zupełności wystarczy. Jest to MINIMUM ale za razem maksimum, jakie dziecko powinno ze sobą mieć!!! 
UWAGA!!!! Proszę zwrócić szczególną uwagę na pozycję MENAŻKA, SZTUĆCE (łyżka, nóż, widelec), KUBEK Z UCHWYTEM
Jeżeli istnieje możliwość podpisania dziecku rzeczy lub jakiegoś oznaczenia ich to świetnie.
PRZYTULANKA, którą dziecko zabierze musi być mała!!!! a nie wielkości dziecka

DO KARTKI CO ZABRAĆ NA OBÓZ PROSZĘ DOPISAĆ:

 • krem do opalania z filtrem UV większym niż 20, jeżeli dziecku potrzebny jest większy !!!( dzieci kremem z filtrem UV10 i 15  będą zapewnione przez nas )
 • CZAPECZKĘ z logo drużyny. W przypadku braku takiej czapki, młodzież będzie musiała nabyć ją na miejscu z kieszonkowego 🙁 Koszt 21,00 zł
 • KOSZULKĘ z logo drużyny. W przypadku braku takiej koszulki, młodzież będzie musiała nabyć ją na miejscu z kieszonkowego 🙁 Koszt 20,00 zł lub to zainteresowane osoby mogą tego dokonać po zajęciach  zamawiając u prowadzącego poszczególne rzeczy lub do woreczka z kieszonkowym dokładamy dodatkową, WYLICZONĄ kwotę z dołączoną kartką KOSZULKA i wówczas dziecko otrzyma ją na obozie.
 • Informacje co jeszcze zabrać ewentualnie dodatkowo do realizacji programu zostaną podane przez drużynowych.
 • butelka z filtrem

4. ZASADY PANUJĄCE NA OBOZIE Proszę o przestrzeganie zasad oraz współpracę Państwa w tej kwestii. Przypominam, że jeżeli ktoś złamie podpisany regulamin może zostać wydalony z obozu. Zasady i regulamin dostępne w zakładce do druku. Proszę szczególnie przeprowadzić rozmowę z dzieckiem na temat Regulaminu utrzymania higieny przez uczestników kolonii/obozu
Zasady to między innymi:

 • brak odwiedzin 
 • jednakowe kieszonkowe, przygotowane w określony sposób
 • brak telefonów komórkowych i zegarków dzwoniących
 • jednakowe elementy umundurowania (dla zuchów) lub/i ubioru czapka z daszkiem, koszulka z logo gromady (obowiązkowe dla wszystkich uczestników wypoczynku)
 • zasady żywienia itp.

5. JEŻELI DZIECKO STALE PRZYJMUJE LEKI TO: Lekarstwa W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH!!! wraz z wypełnioną zgodą na ich podawanie oraz ze sposobem dawkowania pakujemy w podpisany imieniem i nazwiskiem woreczek ze struną (do nabycia np. w DH ASTRA stoisko papiernicze). Każde lekarstwo na ORYGINALNYM opakowaniu podpisujemy:  imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania. Proszę NIE DAWAĆ wyliczonych tabletek oraz tabletek w pudełeczkach podzielonych na dany dzień!!!!!  Przyjmowane i podawane bedą leki TYLKO w oryginalnych opakowaniach!

Lekarstwa dajemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Nie wkładamy dziecku do plecaka ŻADNYCH, nawet mało znaczących lekarstw. Witaminy, czy tabletki na gardło to też lekarstwa!!!!!

Uwaga! Informuję, że lekarstwa zapakowane w inny sposób niż opisany wyżej NIE BĘDĄ ZABRANE OD RODZICA!
Zgoda na podanie leków do pobrania ze strony. 

6. KIESZONKOWE dokładnie 120,00 zł. TYLKO w nominałach 10,00 zł Pieniądze wkładamy do małego, podpisanego imieniem i nazwiskiem dziecka woreczka ze struną. Nie dajemy ŻADNYCH dodatkowych pieniędzy nawet najdrobniejszych klepaków. Proszę zwrócić uwagę wszystkim babciom i dziadkom, że mamy wszyscy jednakową umowę i dopilnować, żeby dzieci pieniędzy dodatkowych ze sobą nie zabierały!!! Wszystkie nadwyżkowe pieniądze będą zabrane w depozyt!!! Tak przygotowane kieszonkowe dajemy dziecku do plecaka i na miejscu będą pieniądze zebrane do depozytu. NIE ZABIERAMY również KART PŁATNICZYCH !!!!

7. DZIECI Z DIETĄ BEZGLUTENOWĄ LUB INNĄ SPECJALNĄ jeżeli dziecko ma specjalną dietę wymagającą innego żywienia proszę o przekazanie takiej informacji przed zapisaniem dziecka na wyjazd celem uzyskania zgody na zabranie dziecka i ustalenia szczegółów żywienia. Specjalne potrawy lub półprodukty przekazujemy w dniu wyjazdu wyznaczonej osobie z kadry. Proszę pamiętać o przekazaniu również SŁODYCZY dla takiego dziecka!!!!

8. LEGITYMACJA SZKOLNA nie będzie potrzebna 🙂

9. LISTY piszemy do dzieci wg uznania 🙂 Proszę dać dzieciom zaadresowane koperty z NAKLEJONYMI znaczkami. Jest problem, żeby tam kupić  znaczki. Nie dajemy dzieciom pieniędzy na znaczki. 

10. ODWIEDZIN NIE MA. Bardzo proszę o stosowanie się do tych ustaleń. Znajomi, daleka rodzina, babcia, dziadek, sąsiedzi itp. też są zobowiązani ustaleń tych przestrzegać

11. KONTAKT Z DZIECKIEM. NIE ZABIERAMY ZE SOBĄ KOMÓREK oraz zegarków dzwoniących!!! Piszemy listy 🙂 Na komórki kadrowe dzwonimy TYLKO w awaryjnych sytuacjach.  Telefony do nas podane są na kartce CO ZABRAĆ… Na terenie bazy nie ma automatu telefonicznego. Informacje na temat tego co robią dzieci i jak się czują będą umieszczane na FB w miarę możliwości na bieżąco.

12. URODZINY I IMIENINY.Jeżeli jakieś dziecko obchodzi imieniny lub urodziny w czasie kolonii to istnieje możliwość zorganizowania ich. Można albo przekazać słodkości dla wszystkich uczestników lub dać pieniądze na słodkości, które zakupimy na miejscu. Słodkości powinny być zapakowane, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą urodzin/imienin i przekazane w dniu wyjazdu osobie z kadry. Proszę pamiętać, żeby nie były to artykuły czekoladowe :). Pieniądze na ewentualny poczęstunek można przekazać również w dniu wyjazdu.

13. PŁATNOŚĆ
Organizatorzy dopuszczają możliwość opłacenia kosztów uczestnictwa w ratach. Pierwsza wpłata – bezzwrotny zadatek w wysokości 300 zł – płatna do 7 dni po zapisaniu dziecka na wyjazd.  Pozostała część płatna najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem wyjazdu.

14. NA KONIEC

 • koniecznie profilaktycznie myjemy dziecku głowę szamponem przeciw wszom preparatem INNYM niż SORA, polecam HEDRIN ( skuteczny!!! )
 • koniecznie wieczór przed wyjazdem obcinamy dziecku paznokcie u rąk i nóg
 • koniecznie odwiedzamy dentystę i SPRAWDZAMY STAN UZĘBIENIA, leczymy dziury a nie zaleczamy!!!
 • DOTYCZY TYLKO dzieci mających chorobę lokomocyjną. Dzieci mające chorobę lokomocyjną proszę, aby przed wyjazdem otrzymały od Państwa w domu odpowiednie leki. Proszę, aby przy autokarze OBOWIĄZKOWO na drogę powrotną przekazać wyznaczonej osobie z kadry PODPISANY imieniem i nazwiskiem dziecka lek w oryginalnym opakowaniu wraz ze zgodą na jego podanie !!! Proszę również wyposażyć dziecko w zestaw podróżny (woreczki, mokre chusteczki ),  jak i na wszelki wypadek dać dziecku dodatkowe spodnie i bluzeczkę (wkładamy  do PODPISANEGO w widocznym miejscu woreczka ze struną i dajemy dziecku do autobusu !!! )

W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 10.06.2022 r. organizator zwraca tylko połowę kosztów wyjazdu. W przypadku wyjazdu z kolonii/obozu przed zakończeniem, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 30 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z kolonii). ZADATEK nie jest zwrotny!!!

Dane do faktur proszę wysyłać na maila viki@kierunekprzygoda.org.pl. podając:
– imię i nazwisko nabywcy
– adres wraz z kodem pocztowym
– imię i nazwisko dziecka oraz turnus wypoczynku

Faktury wystawiane będą TYLKO do końca września.